Novak Đoković i Hamad Međedović savladali su Aristotelisa Tanosa i Petrosa Cicipasa sa 2:1 u setovima (6:3, 3:6, ) i na taj način obezbedili su Srbiji pobedu protiv Grčke u Dejvis kupu i opstanak u svetskoj grupi.

Nije dobro krenuo naš dubl i u prvom gemu Grci su došli do brejka. Prvi poen Novak i Hamad osvojili su tek u trećem gemu, ali su se u drugom delu prvog seta probudili i napravili nestvaran preokret! Od 2:3 do 6:3 stigli su Đoković i Međedović te su poveli sa 1:0 u setovima.

U drugom setu smo gledali rezultatsku klackalicu i nije bilo brejka sve do samog finiša. A onda, šok! Hladan tuš za Novaka i Hamada, Grci prave brejk za 5:3, zatim ga i potvrđuju i dolaze do osvajanja seta.

Treći set je takođe bio dramatičan, ali su Novak i Hamad konstantno vršili pritisak na Tanosa i Cicipasa. Propuštali su brejk prilike, ali su bili pravi kada je to bilo najpotrebnije. Napravili su brejk za 5:3, potvrdili ga u sledećem gemu i stavili tačku na ovaj meč.

Autor: Dalibor Stankov