Košarkaši Partizana savladali su u prijateljskoj utakmici na turniru "Open air" Pariz rezultatom 83:82 (21:20, 25:23, 22:22, 15:17).

Koš odluke je postigao BDEJVrendon Dejvis sekund pre isteka vremena.

Crno-beli su sa dve pobede osvojili ovaj turnir. Pre dva dana crno-beli su savladali AEK sa 93:60.

U ekipi Partizana po 13 poena su postigli Karlik Džons, Frenk Nilikina i Sterling Braun. Tajrik Džons je postigao 12 poena, a po 10 su postigli Brendon Dejvis i Isak Bonga.

U timu Pariza Nadir Hifi je postigao 19 poena, Ti Džej Šorts 18, a Tajson Vord 16.

Pariz je bio prvi evroligaš protiv koga su izabranici trenera Željka Obradovića igrali u pripremnom periodu. Debitant u Evroligi je u prvih 20 minuta bio ravnopravan rival. Partizan je u trećem periodu stekao dvocifrenu prednost, a išao je i do 13 poena viška u 28. minutu.

Međutim, usledio je nagli pad domaćeg tima. Partizan u prvih pet minuta nije postigao koš, što su gosti iskoristili i poveli sa pet poena viška.

Ipak, Partizan se na krilima navijača vratio u meč, a u finišu je usledila rezultatska klackalica.

Pariz je 18 sekundi pre kraja postigao četiri poena iz jednog napada i poveo sa 82:81. Ipak, Brendon Dejvis je sekund pre kraja postigao poene odluke.

Autor: Dubravka Bošković