SRBIJA - AUSTRALIJA

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Australije rezultatom 83:71 u prijateljskom meču odigranom u Abu Dabiju.

Srbija je u ovaj duel ušla bez kapitena Bogdana Bogdanovića i rovitog Ognjena Dobrića.

Nisu izabranici Svetislava Pešića dobro šutirali tokom čitavog meča, a to ih je na kraju i koštalo pobede.

Australija je ključnu razliku napravila u poslednjoj deonici kada su serijom 12:0 rešili pitanje pobednika.

Dominirao je Peti Mils koji je igrao kao u najboljim danima, a postigao je 27 poena. Pogađao je kad god je to bilo potrebno. Pratio ga je Egzum sa 14 poena

Najbolji u Srbiji bio je Filip Petrušev koji je postigao 17 poena, 14 je dodao Jokić, 12 Milutinov, dok je dvocifren bio i Avramović sa 10.

Pešić je mnogo kombinovao, svoju šansu su dobili i Aleksa Radanov i Ognjen Jaramaz, dok je nešto slabiju ulogu imao Marko Gudurić.

Upravo košarkaš Fenerbahčea je ušao u klinč sa klupom Australije u poslednjem minutu, umalo je došlo do tuče, ali se situacija brzo smirila i utakmica je privedena kraju.

Ovaj poraz nije realan prikaz igre našeg tima, koji je kada je god dodavao gas stizao i prestizao prednost Australije.

"Orlovi" sutra od 18 časova igraju protiv selekcije SAD, a ostaje da se vidi u kom sastavu će izaći na spektakl!

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Trojka Egzuma. 71:83. Novi poeni Jokića. 73:83

Varnice u Abu Dabiju, košarkaši u klinču!

39. minut - Nova dvojka Milsa, njegovih 27 poena. 69:80

38. minut - Poeni Petruševa, prekida seriju. 17 Poena za njega, najefikasniji je u našoj selekciji.

37. minut - Zakucavanje Egzuma. 67:78. Tajm-aut Srbija.

36. minut - Novi poeni za Milsa koji je centralna figura meča. 67:71. Ukradena lopta Milsa i nesportski faul Jaramaza. Precizan sa linije penala oba puta. 67:73. Trojka Heja. 67:76. Serija Australuije 10:0

35. minut - Trojka Australije uz zvuk sirene. Odlično je Srbija igrala odbranu, ali majstorija Milsa i Egzekucija Denijelsa. 67:69

34. minut - Novi divan prodor Alekse Avramovića. 67:66

33. minut - Egzum se najbolje snalazi u kontri. 65:66

32. minut - Poeni Lendejla preko Milutinova. 63:64. Kakva akcija Srbije, kontra, alej-up Avramovića za Milutinova i nova prednost "Orlova". 65:64

31. minut - Poeni Alekse Avramovića iz prodora. 61:62. Novi poeni za Avramovića i ponovo prednost Srbije. 63:62.

Šut van linije 6.75 predstavlja osnovni problem Srbiji, 3/13 (23%), a kako šutiraju, rezultat je odličan. Australija ima 7/18 (39%), a to je osnovna razlika izmešu dva tima.

Druga četvrtina:

Kraj prvog poluvremena!

20. minut - Poeni Petruševa iz tranzicije. 36:39. Laka kontra za srbiju i poeni Marinkovića. 38:39. Još jedna kontra i poeni Alekse Avramovića! 40:39.

Kraj prvog poluvremena

19. minut - Slobodna bacanja i za Mekveja koji je polovičan. 34:39.

18. minut - Odlična odbrana Australije, Gidi je istrčao kontru, a poentirao je uz faul. Pogađa i dodatno bacanje plejmejker Čikaga. 32:38. Fauliran je Nikola Jokić na drugoj strani, i on ide na liniju penala. Pre toga, tajm-aut! Pogađa oba Nikola. 34:38

17. minut - Kontra Srbije i poeni Petruševa. 32:32. Još jedna trojka Petija Milsa. 32:35

16. minut - Divna kombinacija Jokića i Petruševa i laki poeni na obruču centra Olimpijakosa. 30:32.

Posle nešto boljeg perioda igre za košarkaše Srbije, munjevit odgovor Australije i ponovo prednost!

16. minut - Laki poeni za Milsa. 28:29. Trojka Delavedova, tajm-aut Pešić. 28:32

15. minut - Kakva akcija reprezentacije Srbije, Micić je pronašao Milutinova koji zakucava. Odmah potom i kontra i novi laki poeni. 28:27

14. minut - Trojka Petruševa. 22:25. Zakucavanje Milutinova. 24:25. Tri slobodna bacanja za Milsa. Čudan sudijski kriterijum, pustili su tuču pod košem, a onda Mils dobija faul "na ime". Pogodio je 2/3 slobodna bacanja. 24:27.

13. minut - Poeni Mekveja. 19:25

12. minut - Novi poeni Denijelsa iz reketa. 19:23

11. minut - Fauliran je Milutinov koji je pogodio oba penala. 17:20. Avramović je promašio otvorenu trojku, ali hvata loptu Milutinov i poentira iz reketa. 19:20.

Fauliran je Denijels na drugoj strani, a bio je polovičan sa linije penala. 19:21.

Prva četvrtina:

10. minut - Poeni Gidija sa poludistance. 15:20

9. minut - Trojka Mekveja. 11:17. Marinković je ponovo na liniji penala, ovog puta stoprocentan. 13:17. Fauliran je Milutinov i on ide na liniju penala. Centar Srbije precizan oba puta. 15:18

8. minut - Kakvi potezi Nikole Jokića, stavio je čuvara na ringišpil i poentirao na obruču. 11:14

7. minut - Fauliran je Vanja Marinković u kontri i ide na liniju penala. Promašio je oba.

6. minut - Egzum je probio, asistirao Denijelsu koji je zakucao. 9:10. Egzum poentira u kontri. 9:12. Dvojka Milsa iz trancizije, još jedan tajm-aut Pešić. 9:14

5. minut - Poeni Micića iz prodora. 9:8.

4. minut - Igra se brzo uz puno grešaka. Micić je izgubio već dve lopte.

3. minut - Trojka Petija Milsa. 4:5. Još jedna trojka Milsa iz uručenja. 4:8. Tajm-aut Pešić! Odličan odgovor iz minuta odmora, kretala se lopta, a Marinković pogodio za tri. 7:8

2.minut - Dva penala za Gidija, faul je napravio Marinković na prodoru. Plej Australije precizan oba puta. 2:2. Divan prodor Petruševa. 4:2

1. minut - Prvi meč za Australiju, Denijels promašuje trojku! Kombinacija Jokića i Micića i prvi poeni za Srbiju. 2:0.

Srbija: Vasilije Micić, Vanja Marinković, Marko Gudurić, Filip Petrušev, Nikola Jokić

Australija: Peti Mils, Džon Gidi, Dajson Denijels, Nik Kej, Džok Lendejl

Pre meča:

Srbija je oslabljena u ovom meču, nastupiće bez Bogdana Bogdanovića i Ognjena Dobrića!

Košarkaši su spremni!

Košarkaška reprezentacija Srbije igra prijateljski meč sa Australijom u Abu Dabiju u sklopu priprema za Olimpijske igre u Parizu.

Utakmica počinje u 18 časova.

Srbija će pored ovog meča odigrati i duel sa SAD sutra u isto vreme, a ovo će biti pravi pokazatelj u kakvoj se formi nalaze "Orlovi" pred Olimpijske igre u Parizu.

Australija je juče poražena od SAD rezultatom 98:92, pokazali su zube favorizovanim Amerikancima, tako da nikako neće biti lak protivnik.

Konce igre "Kengura" drži plejmejker Čikaga Džoš Gidi, a tu su još i Džok Lendejl, Dante Egzum, Džo Ingles.

Ekipa koja igra fizičku, atipičnu košarku i biće odličan test za izabranike Svetislava Pešića.

Što se Srbije tiče, savladana je Holandija dva puta "iza zatvorenih vrata", a onda je oružje položila i moćna Francuska i to pred svojim navijačima u Lionu.

Iako je rezultat kao i u svakom prijateljskom meču u drugom planu, ove dve utakmice u Abu Dabiju će dati realniju sliku "Orlovima" o trenutnoj formi i stepenu uigranosti.

Autor: Dubravka Bošković