Fudbaleri Crvene poraženi su od Monaka u utakmici 3. kola Lige šampiona rezultatom 5:1

Golove za domaćina postigli su Minamino u 21 i 70 minutu, Embolo u nadoknadi prvog poluvremena, Singo u 54. minutu i Aklijuš u poslednjim sekundama meča.

Jedini gol za Zvezdu postigao je Šerif u 27. minutu iz penala.

TOK MEČA

Drugo poluvreme

90. minut - Nadoknada

Utakmica je produžena za za šest minuta.

80. minut - Povredio se Olajinka

Crveno.- beli nemaju više pravo na izmenu, pa će do kraja meča igrati sa igračem manje.

74.minut - Nova dvostruka izmena Milojevića

Kanga i Katai menjaju Šerifa i Maksimovića.

70. minut - GOL - 4:1- Minamino

Isplatila se inicijativa domaćina , Rodić se okliznuo, a Minamino postigao i četvrti gol za domaćina.

65. minut - Zvezda se potpuno raspala

Monako potpuno dominira, ređaju se šanse, Ilić sjajno brani. Četvrti gol visi u vazduhu.

59. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi

U igri su Rodić i Luka ilić, izašli su Krunić i Silas.

57. minut - Embolo je nakon gužve postigao i četvrti gol za Monako, ali je nakon VAR intervencije poništen zvbog igranja rukom.

56. minut - GOL - 4:1

54. minut - GOL - 3:1

52. minut - Odlična kontra Zvezde i greška Seola.

Korejac je najpre uputio pogrešan pas ka Silas, akad se lopta srećno odbila do njega, traljavo šutirao.

50. minut - Inicijativa domaćina

Odličan šut Aklijuša, Ilić brani i izbacuje loptu u korner.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Počelo je drugo poluvreme u Monaku

Kraj prvog poluvremena

45 +4 minut - GOL - 2:1- Embolo

Velika šteta domaćin u nadoknadoi prvog poluvremena stiže do novog vođstva.

42. minut- Nova prilika nakon kornera

Lopta dolazi do Đige nakon centaršuta Elšnika iz kornera, zamalo pored gola.

38. minut - Zvezda ponovo uspostavila ravnotežu na terenu

Crveno- beli su se hrabro suprotstavili favvorizovanom rivalu.

32. minut - Inicijativa Monaka

Domaćin je pritisnuo posle izjednačujućeg gola Šerifa.

27. minut - GOOL - 1:1 - Šerif

Sjajna akcija Zvezde, Šerif je oboren u šesnaestercu i čist penal. Šerif ne greši, šutira pod prečku za izjednačenje. Žuti karton je dobio Kerer.

21. minut - GOL -1:0 - Minamino

Ponovo je Zvezda primila jeftin gol. Zaspala je odbrana crveno- belih lopta došla do Minamina koji rutinski matira Ilića.Deluje da su crveno-beli hteli da naprave ofsajd zamku.

18. minut -Obostrano otvorena igra

Monako opasniji, Zvezda vreba iz brzih kontranapada.

13. minut - Šansa za Dalsia

Izbacio ga je Silas loptom u prostor, Vanderson je reagovao u poslednji čas i od svega samo treći korner za Zvezdu.

9. minut - Velika šansa za Monako

Nakon kornera lopta dolazi do Kerera, koji je glavom šutirao sa pet metara pored leve stative Ilića.

6. minut - Dobar pokušaj Olajinke

Sjajan centaršut Elšnika iz kornera, Olajinka šutira glavom, pravo u Majeckog.

5. minut - Povredio se Duarte

Veliki hendikep za Zvezdu već u startu, Brazilac je povredio zadnju ložu i moraće da napusti igru. Umesto njega u igri je Dalsio.

4. minut - Prva velika šansa

Centaršut Monaka sa desne strane, lopta je preskočila sve igrače došla do Vandersona koji iz sumnjive situacije šutira preko gola.

1. minut - Utakmica je počela

Počeo je meč u Monaku

Ovo su sastavi

Monako (4- 2- 3- 1) Majecki - Vanderson, Singo, Kerer, Enrike - Zakarija, Kamara - Akliuče, Minamino, Ben Segir - Embolo.

Rezerve: Ken, Lenard, Teze, Mataco, Golovin, Maviša, Outara, Ilenikena, Dijata, Mikal, Buabre, Magaša.

Crvena zvezda (3- 5- 2) M. Ilić - Spajić, Điga, Seol - Olajinka, Krunić, Elšnik, Maksimović, Silas, - Duarte Ndiaj

Rezerve: Draškić, Guteša, Kanga, Katai, Dalsio, Rodić, Leković, Milson, L. Ilić, Radonjić.

Autor: Iva Besarabić