Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona.

Zvezda je u revanš meču u Beogradu savladala norveški Bode Glimt rezultatom 2:0 i nadoknadila poraz iz Norveške (1:2).

Strelci su bili Duarte iz penala u 26. minutu i Spajić u 59. minutu.

Crveno-belli su tako po četvrtim put u polsednjih osam sezona izborili plasman u elitno takmičenje.

Ivanić je već u šestom minutu loše šutirao iz izgledne situacije.

Sjajan udarac Hvanga u 13. minutu, krajnjim naporom osujetio je Haikin i izbacio loptu u korner.

Inicijativa se isplatila u 26. minutu, Milton je oboren u šesnaestercu a Duarte bio siguran sa "kreča" za 1:0.

Crveno-beli su nastavili sa napadima, a Olajinka je u 30. minutu sa pet metara glavom pogodio prečku.

Zvezda je nastavila da pritiska i dom kraja poluvremena bilo je još par izgledbnih situacija pred golom gostiju.

Crveno- beli su upputili čak 14 udaraca na gol i izveli šest kornera u prvih 45. minuta, što sve govori.

Gosti su agresivnije ušli u nastavak meča i pripretili preko Berga u 55. minutu.

Ipak Zvezda sjajnim golom Spajića nakon kornera u 59. minutu dolazi do 2:0 i rezultata koji je vodi u Ligu šampiona.

Usledila je ofanzivnija igra gostiju i par izmena na obe strane.

Bode Glimt je napadao, Zvezda vrebala iz kontre. Crveno-beli su imali par prilika da prelome meč, preko Šerifa, Hvanga i Ilića, ali nisu uspeli u tome.

Ipak sačuvali su svoju mrežu i zasluženo izborili plasman u elitno takmičenje.

CRVENA ZVEZDA - BODE GLIMT 2:0

Drugo poluvreme:

- KRAJ! ZVEZDA JE U LIGI ŠAMPIONA!

- Duboka nadoknada meča je u toku

90. minut - Meč je produžen za 5 minuta.

90. minut - Kakva šansa za Luku Ilića!

Sjajno ga je uposlio Hvang, a on sa pet metara šutira silovito u Haikina!

88. minut - Nova kontra Zvezde

Probio je Puma Rodrigez po desnoj starani, prebacio loptu za Hvanga, koji šutira ali pravo u Haikina

86.minut- Nova izmena u Zvezdi

Umesto Ivanića u igri je Luka Ilić.

84. minut - Ulazimo u sam finš utakmice , sve pršti na terenu.

80. minut - Dobar pokušaj Ivanića

Pokušao je vezista crveno-belih sa distance, ali Haikin brani na raskvašenom terenu.

75. minut - Zvezda je mogla da prelomi meč.

Najpre se Šerif spetljao u kontri, a potom Ivanic izblokiran nakon prodora u poslednji čas

72. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi.

U igri su Šerif i Dalsio, izašli su Olajinka i Duarte.

67. minut- Očekivana inicijativa gostiju nakon primljenog gola.

62. minut - Prva izmena u Zvezdi

Milson se umorio umesto njega u igri je Puma Rodrigez!

59 . minut - GOOOL, 2:0, SPAJIĆ!

55. minut - Prva prava prilika za goste

Berg je šutirao sa distance, sjajno brani Ilić.

54. minut - Prvi žuti karton na meču

Elšnik nakon neopreznog starta dobija javnu opomenu.

51. minut - Norvežani više imaju loptu u nastavku, pokušavaju da ugroze gol crveno-belih, nakon jako lošeg poluvremena po njih

48. minut - Sličan početak kao u prvom poluvremenu, obostrano otvoren i žustar

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za jedan minut.

44. minut - Šesti korner za Zvezdu, gosti su izveli samo jedan, to dovopljno govori o dominaciji crveno-belih.

41. minut - Veliki pritisak Zvezde u finišu prvog poluvremena, crveno-beli žele i drugi gol.

36. minut - Bode Glimt je malo uspostavio ravnotežu na terenu.

30. minut - Olajinka pogađa prečku!

Centrirao je Seul sa leve strane Olajinka visoko skočio i glavom sa pet metara pogodio prečku uz intervenciju prstima golmana Haikina

29. minut - Zvezda nastavlja da napada i posle vodećeg gola

26. minut - GOOOL, 1:0, DUARTE!

18. minut - Zvezda je od starta stisla norveškog šampiona crveno-beli visokim presingom, remete igru rivala i već su stvorili par izglednih prilika i situacija.

13. minut - Fantastičan šut Hvanga

Sjajno je Korejac šutirao sa ivice šesnaesterca, iskosa sa leve strane, ali Haikin paradom izbacuje loptu u korner.

12. minut - Olajinka se spetljao

Primio je loptu iskosa sa desne strane, mogao je da šutira krenuo u dribling, ali mu je pobegla lopta.

10. minut - Malo je opao ritam igre, posle žustrog starta.

6. minut - Prva velika prilka, Ivanić!

Isplatio se presing Zvezde, lopta dolazi do Ivanica koji iz odlične situacije šutira preko gola

3. minut - Dinamičan početak utakmice i jedan i drugi tim ušli su ofanzivno u meč.

1. minut- Utakmica je počela.

20.31 - Navijači Crvene zvezde "zapalili" stadion.

20.20 - Na stadion Crvene zvezde su pristigli i navijači Bodea.

20.11 - Iako je do utakmice ostalo nešto manje od 50 minuta, redovi na ulazu stadiona "Rajko Mitić" su ogromni.

19.56 -  Veliki broj navijača pristiže na "Marakanu". Takođe je ogroman broj ljudi ispoštovao poziv Crvene zvezde i obukao crveno-beli dres.

19.46 - Evo i sastava!

Zvezda: Ilić - Mimović, Điga, Spajić, Seol - Elšnik, Hvang - Olajinka, Ivanić, Milson - Duarte

Bode: Haikin - Sjevold, Bjertuft, Gundersen, Bjerkan - Evjen, Berg, Fet - Mata, Heg, Hauge

Na klupi crveno-belih su: Guteša, Ljivić, Kanga, Endijae, Katai, Puma Rodrigez, Dalsio, Rodić, L. Ilić, Drkušić, Prucev

Rezerve Norvežana: su Lund, Nilsen, Auklend, Saltnes, Moe, Felemersen, Serli, Kapskarmo, Tomič, Serensen, Zinkernagel, Mikelsen