Sezona svadbi je počela, a mnogi novopečeni bračni parovi uveliko šalju pozivnice zvanicama za njihovo venčanje iz bajke.
S druge strane rođaci budućih mladenaca, kumovi, stari svatovi i prijatelji uveliko polemišu oko toga koliko je potrebno staviti para u kovertu, a ne obrukati se.
Prošle godine je 50 evra bila realna cifra koju su zvanice stavljale u koverte, međutim, ove godine se mnogi pitaju da li je i taj iznos dovoljan s obzirom na to da su mnoge stavke opet poskupele.
Iako se mnogi vode time da mladencima treba dati para da pokriju "stolicu", ali i da im ostane neki pak smatraju da im treba dati odnosno vratiti onoliko koliko su oni doneli kada su zvanice pravile veselje.
To dokazuje i jedna žena sa juga Srbije iz okoline Leskovca koja je svojim bliskim rođacima na svadbu donela 2.000 dinara!
- Od rođene sestre moje svekrve deca su pravila svadbu i prvi rođendan detetu prošle nedelje. Sve su organizovali u restoranu koji i nije toliko skup dole kod nas. Ima dosta i skupljih. Ne verujem da su "stolicu" plaćali više od 18 evra, a bilo je svega za jelo. Mi smo tu pravili sinu svadbu pre 15 godina i meni je bio 10 evra, neka je poskupelo na 18 sada. Oni su nama u to vreme stavili 2.000 dinara u kovertu. Došla je snaja sa detetom i mi se nismo ljutili. Toliko su imali i toliko stavili, e sada sam ja rešila da vratim isto toliko - priča rođaka po komšiluku i dodaje:
- Stavila sam 2.000 u kovertu. Išla sam sama. Mislim da im je dosta, samo vraćam ono što smo dobili od njih. Plus sam im odnela i tortu. Sama sam se ponudila. Torta isto toliko izađe i smatram da je to sasvim okej.
Međutim, nakon njenih pohvala u komšiluku je nastao haos.
- Kako je nije sramota da se hvali time da će rođacima staviti samo 2.000 dinara u kovertu. Još naglašava da nosi i tortu. Pukla je bruka zbog toga, ne daj Bože da to čuju mladenci. Koliko će onda drugima dati ako se ovako ophodi prema rođacima - govorile su komšije.